Strona główna / Usługi
Sprawdź nasze usługi
Nasze usługi zostały zaprojektowane w taki sposób, abyśmy mogli kompleksowo zająć się procesem produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.
Kompleksowa i wydajna produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych
Pierwszym krokiem procesie produkcji jest zaprojektowanie produktu, a następnie jego modyfikacja, aż do uzyskania ostatecznego modelu, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Pomożemy Ci wybrać najlepszy dla Twojego produktu materiał z tworzywa sztucznego. Kolejnym krokiem będzie zaprojektowanie i wykonanie formy zgodnie z wybraną technologią produkcji. Przetestujemy formę pod kątem wytrzymałości, a następnie wykonamy prototyp produktu. Dopiero po Twojej akceptacji rozpoczniemy produkcję wyrobu na dużą skalę.
Na każdym z etapów zespól specjalistów wykorzystuje nabytą wiedzę i doświadczenie, aby uzyskać korzyści dla klienta.
W zależności od potrzeb i zastosowania jesteśmy w stanie zrealizować prawie każdy projekt z tworzyw sztucznych
Technologiami najczęściej wykorzystywanymi do tego technologiami są odlewanie rotacyjne oraz termoformowanie.
Jakie materiały wykorzystujemy w produkcji z tworzyw sztucznych?
Do produkcji możemy wykorzystać dowolne materiały z tworzyw sztucznych, które są dostępne na rynku. Przykładowe plastiki, których używamy to polietylen, polipropylen, polichlorek winylu, polistyren, ABS. W zależności od technologii materiał wejściowy może przyjąć formę arkusza, folii, granulatu, proszku lub filamentu.
Specjalizujemy się w dużych seriach produkcyjnych
Od najmniejszych produktów do wyrobów wielkogabarytowych — dzięki naszym kompleksowym usługom możemy zrealizować każde duże zamówienie na produkcję wyrobów z tworzyw sztucznych. Za każdym razem dokładamy starań, aby zmniejszyć koszty produkcji, jednocześnie zachowując wszystkie konieczne parametry wyrobów.
Masz jakieś pytania?
W Plastipol zajmujemy się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Wystarczy że przedstawisz nam swoje potrzeby, a zespół specjalistów zajmie się doborem
Każde wdrożenie jest indywidualne i niestety nie jest możliwe dokładne poznanie początkowych kosztów bez rysunku bądź projektu. Poniżej przedstawiamy widełki cenowe dla standardowych elementów.
Orientacyjne koszty form dla poszczególnych technologii:
- Wtryskiwanie – koszt formy z reguły wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czasami dla skomplikowanych, wielogniazdowych form może to być ponad sto tysięcy złotych.
- Odlewanie rotacyjne – koszt form stalowych wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt form aluminiowych jest 30%-50% wyższy.
- Termoformowanie – koszty form drewnianych zaczynają się od kilkuset złotych. Dla form stalowych jest to z reguły około kilku tysięcy złotych. W przypadku produkcji seryjnej dużej liczby elementów o niskiej grubości, formy mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- Wytłaczanie – koszt formy z reguły wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
W technologiach obróbki tworzyw sztucznych oraz druku 3D nie używamy form.
Koszt prototypu jest zawarty w koszcie formy.
Orientacyjny koszt projektu:
- drobne zmiany projektowe, mające na celu np. utechnologicznienie wyrobu wykonujemy nieodpłatnie. W przypadku projektu od zera, projekt podlega indywidualnej wycenie. Większość projektów jesteśmy w stanie wykonać w widełkach 500 – 1500 złotych.
Wyceny możemy dokonać na podstawie:
- modelu 3D
- rysunku technicznego
- fizycznego przedmiotu
- szkicu
- opisu koncepcji.
Aby dobrać optymalną technologię istotne dla są:
- ilości oraz informacją czy zlecenie jest jednorazowe czy cykliczne
- jakie jest zastosowanie danego wyrobu
- informacja czy są możliwe zmiany projektowe
Tak. Do wyceny potrzebujemy tych samych informacji, które są wymienione powyżej w trzecim punkcie. W przypadku posiadania form w Chinach także możliwe jest ich przeniesienie. Potrzebujemy wtedy ich dokładnej specyfikacji.
Tak. Produkcja form i wyrobów odbywa się w Polsce. W razie potrzeby na którymś z etapów istnieje możliwość obejrzenia zakładu produkcyjnego.
Nie. Naszą ofertę kierujemy wyłącznie dla firm, nie współpracujemy z osobami prywatnymi.
Tworzywa ekologiczne to takie, które są bardziej korzystne dla środowiska.
Są to:
- tworzywa wtórne – regranulaty
- materiały pochodzenia naturalnego, np. polimery z mączki kukurydzianej
- kompozyty na bazie materiałów, które się rozkładają w przyrodzie
Skontaktuj się z nami, a doradzimy, czy możemy zastosować bardziej ekologiczne rozwiązanie.